Misjonstur til Bangladesh 2026 

Møt og bli inspirert av de som får livene sine forvandlet av Kompis-prosjektets arbeid om utdanning.

Bangladesh er et av verdens tettest befolkede land, med 177 millioner innbyggere. Mange lever under fattigdomsgrensen, og for barn og unge i minoritetsgrupper er utdanningsmulighetene svært begrensede. Gjennom Kompis og Normisjons utdanningsprosjekter får disse barna en mulighet til en lysere framtid enn foreldrene sine.

Fra gutteinternatet i Moulvibazar i Sylhet-regionen, nordøst i Bangladesh.

I oktober 2026 inviterer vi ungdommer og unge voksne med på misjonstur til Bangladesh for fjerde gang. Dette er en unik mulighet til å oppleve landet på nært hold og møte mennesker som kan sette spor for resten av livet. 

Her får du møte forskjellige mennesker som har fått livene sine forvandlet av Kompis-arbeidet. Du får også bo i husene som Normisjons misjonærer bygde og bodde i på 70-tallet og oppleve en kultur som skiller seg stort fra den vi har her i Norge.

Hva du får oppleve 

Turen gir deg muligheten til å: 

  • Oppleve bengalsk landsbyliv og møte familier i Sylhet-regionen 
  • Besøke skolene og internatene vi støtter og bli kjent med elevene der 
  • Møte ungdommer fra det kristne Khasi-folket 
  • Delta på gudstjenester og samlinger i lokale kirker 
  • Delta i praktisk arbeid med å oppgradere skoleinternat og uteområder 

Dette er arbeid som betyr mye for ungdommene i Bangladesh – og som ofte gjør like sterkt inntrykk på dem som reiser. 

Hvem passer turen for? 

Turen passer for deg som: 

  • Har engasjement for misjon, barn og unge 
  • Synes det er gøy å arrangere leir og skape gode opplevelser 
  • Liker å bidra med sang, musikk, andakt – eller i kulissene 
  • Ønsker å gi barn muligheten til skolegang og et tryggere liv 

Du trenger ingen forkunnskaper, men du bør være glad i mennesker, snakke engelsk og være åpen for nye inntrykk. 

Praktisk informasjon 

Tidspunkt: 23. Oktober – 4. november 2026  

Pris: Estimert pris: 20.000kr Flybilletter og deler av oppholdet faktureres på forhånd. Resterende kostnader faktureres etter turen. 

Inkludert i prisen: 

  • Flybilletter t/r Oslo 
  • All transport i Bangladesh 
  • Fellesmåltider 
  • Overnatting 
  • Oversetter 

Ikke inkludert: 

  • Visum (51 USD) 

Aldersgrense: 18 år (eller fylte 18 i løpet av 2026) 

Viktig å vite 

Ved påmelding i CheckIn betaler du en påmeldingsavgift på 250 kr. Denne refunderes ikke. Resten av turen betales i to deler: noe før avreise og noe etter turen, basert på faktiske kostnader. 

Spørsmål? 

Kontakt Kompis-ansvarlig: Johanne Dirdal-Gustad: 936 79 202 //  johanne.dirdal-gustad@normisjon.no 


slik har tidligere misjonsturer sett ut: